Geweldige competitiestart voor Voorwaarts, SDOL te sterk voor LHC en dompers voor HHZD en Achilles
Voorwaarts kende een droomstart in de hoofdklasse E. In eigen huis was de ploeg van Ludia ten Cate te sterk voor DFS Arnhem.
“Een geweldige start van de competitie”, schrijft Voorwaarts (foto: Aniek Koers). “Het was een wedstrijd vol strijd, passie en mooi samenspel, waarin we als één team om hebben gevochten om de twee punten in Twello te houden.” Voorwaarts won het thuisduel met 32-23.
SDOL verslaat LHC
Ook SDOL kende een fijne openingswedstrijd. De derby tegen LHC werd met 20-26 gewonnen door de formatie van Erik-Jan de Koning. “Een terechte overwinning voor SDOL”, vond ook LHC-trainer Harry Stoeten.
LHC krijgt al snel een kans op revanche. Komende woensdag staan beide ploegen opnieuw tegenover elkaar, dan voor de beker.
HHZD verliest hard duel
Het is HHZD niet gelukt om de eerste wedstrijd ooit in de hoofdklasse in winst om te zetten. De promovendus verloor na een spannende en harde wedstrijd met 20-21 van Hurry-Up. “We moesten echt nog onze draai vinden”, zag HHZD-coach Maurice Feringa. “We kwamen steeds beter in de wedstrijd en een gelijkspel was mijns inziens terecht geweest. Bij 14-16 werd een doelpunt van ons niet geteld.”
Toch keek Feringa tevreden terug op de wedstrijd: “Al met al een prima debuut. We hebben gevochten als leeuwen.”
Winst en verlies voor Achilles
Ook de vrouwen van Achilles maakten hun debuut in de hoofdklasse en wisten eveneens niet te winnen. In Apeldoorn was DSS 2 met 13-27 duidelijk de betere.
De mannen van het tweede team van Achilles wisten hun wedstrijd in de hoofdklasse wel te winnen. De verjongde ploeg uit Apeldoorn, waar Jason de Vries en Luuk Groenewoud hun eerste minuten weer maakten na blessureleed, stond bij rust nog achter, maar keerde het tij in de tweede helft. DFS Arnhem 2 werd verslagen met 27-24.
Hoofdklasse A, dames
Kwiek 3 – V en S AFGELAST
LHC – SDOL 20-26 (10-13). Doelpunten LHC: Veere Wilms 6, Jolin van den Berg 4, Noor Wessels 3, Kim IJsseldijk 2, Luna Marsman 2, Lynn Veltmaat 2, Aya Brinkhuis 1.
HHZD – Hurry-Up 20-21 (10-12). Doelpunten HHZD: Lieke Spenkelink 6, Merle Middelkamp 5, Bodile Melenhorst 3, Renée Lozeman 3, Fleur Schrijver 2, Milonne van der Burg 1.
Hoofdklasse E, dames
Voorwaarts – DFS Arnhem 32-23.
Hoofdklasse F, dames
Achilles – DSS 2 13-27.
Hoofdklasse A, heren
Achilles 2 – DFS Arnhem 2 27-24 (12-16).

