Dalfsen zet grote stap richting de titel

De handbalsters van Dalfsen hebben een grote stap gezet richting het kampioenschap. Zelf versloegen ze zondagmiddag Fortes Venlo 3 met ruime cijfers én concurrent DSVD 2 verloor zaterdagavond.

Met nog drie wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong van koploper Dalfsen vier punten.

De wedstrijd van Dalfsen begon zondag wat later dan gepland, omdat de scheidsrechters niet aanwezig waren. Gelukkig was Henny Nijboer zo attent om vanuit Raalte naar Dalfsen te rijden en de wedstrijd te fluiten.

Geen grip op de cirkel

De onrustige aanloop richting de wedstrijd liet zijn sporen na. Dalfsen-speelster Lissa van Dam (foto): “Doordat de wedstrijd later begon, misten we aan het begin onze focus en begonnen we niet sterk aan de wedstrijd. We hadden geen grip op de sterke cirkelspeelster van Fortes Venlo. Zij kreeg te veel ballen en kon gemakkelijk scoren.”

De eerste helft bleef lang gelijk opgaan. Pas aan het einde, dankzij drie afstandsschoten, sloeg Dalfsen een klein gaatje voor rust: 18-16.

Gesteund door publiek

Net als in elke thuiswedstrijd dit seizoen werd Dalfsen gesteund door veel publiek.

Met de nodige tactische aanpassingen kwam Dalfsen sterk uit de kleedkamer. Lissa: “De cirkel kreeg de tweede helft weinig ballen meer en we konden het gat steeds groter maken.”

Mede dankzij een aantal snelle tegenaanvallen liep Dalfsen uit. De voorsprong kwam daarna niet meer in gevaar. Ook A-speelsters Pleun Feijen en Naomi Berghout konden de nodige minuten maken en lieten zich goed zien.

Na zestig minuten stond er 35-26 op het scorebord in het voordeel van de koploper.

Titel in zicht

Door de nederlaag van concurrent DSVD 2 zaterdagavond (33-27 tegen NOAV) is de voorsprong van Dalfsen gegroeid naar vier punten op de directe concurrent.

Lissa: “We kijken echt heel erg uit naar de wedstrijd tegen DSVD over twee weken. Als we allebei volgende week winnen, is dat de wedstrijd waar we het kunnen afmaken. We willen het kampioenschap echt binnenslepen.”

Tweede divisie B, dames
Dalfsen – Fortes Venlo 3 35-26 (18-16). Doelpunten Dalfsen: Lissa van Dam 8, Femke Beumer 7, Lisa Bosch 5, Astrid Uitslag 5, Daniëlle Wendt 5, Lize Grooten 2, Merel Lindeboom 2, Naomi Berghout 1.

Deel dit bericht
Previous Article
Next Article

3 Replies to “Dalfsen zet grote stap richting de titel”

  1. Erik-Jan Molenaar

    Het probleem met de scheidsrechters was niet het feit dat de scheidsrechters er niet waren, er waren geen scheidsrechters aangewezen voor deze wedstrijd.

  2. Henny Nijboer

    Het was een lekkere wedstrijd, Erik-Jan, met mooie complimenten van speelsters, coaches en publiek.
    Eigenlijk zouden meer jongeren scheidsrechter moeten willen worden. Voor het imago van handbal hebben we jonge scheidsen tussen jonge speelsters nodig.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deel deze pagina